Zaczarowana Łąka – pokój dla małej dziewczynki

Gdy twoja córeczka przestaje być małym bobaskiem chcesz sprawić aby świat wokół niej stał się kolorowy, inspirujący i twórczy. Urządzając pokój dla małej dziewczynki należy pamiętać o tym żeby zawierał on jakąś tajemnicę, żeby wykorzystywał baśniowe światy, żeby sprawiał, że wyobraźnia dziecka będzie rozwijała się bez granic. Należy unikać dosłowności i ilustracji czy motywów zaczerpniętych z dziecięcych dobranocek. Takie dekoracje szybko się nudzą, nie dają możliwości na własną interpretację otaczającego dziecko świata.

Urządzenie pokoju małej dziewczynki zaczynamy od wyboru mebli. Do tej aranżacji wybrałam kolekcję mebli Pinio Barcelona neutralny, biały kolor drewnianych elementów i proste kształty bardzo dobrze sprawdzą się wraz z kolorowymi dekoracjami, aplikacjami ściennymi, tkaninami.

Meble z kolekcji Barcelona będzie można wykorzystać zmieniając pokój małej dziewczynki w pokój uczennicy czy nastolatki.

Na początek wybrałam łóżeczko, które zmienia się wraz z rosnącym dzieckiem, komodę, szafę dwudrzwiową oraz stolik, ławeczkę, krzesełko do pracy. Warto też pamiętać o regale na książki lub półkach.

By stworzyć bajkową aurę w pokoju wybrałam elementy dekoracyjne z oferty Kids Town nawiązujące do kolorowej łąki. Naklejki ścienne z motywem kwitnącego drzewa, wielobarwne kwiaty, motyle, mobile ze zwierzątkami – mieszkańcami łąki. Na podłodze shaggy dywan w kolorze soczystej trawy. Także pościel ozdobiona jest kwiatowymi aplikacjami. Kolorowa lampka nocna i kwiatowa, świecąca girlanda to elementy oświetlenia,  które pomogą osiągnąć czarodziejski klimat po zmroku.

Myślę, że w takim pokoju mała dziewczynka będzie lubiła marzyć i bawić się stając się raz wróżką, raz motylem, raz kolorowym kwiatem.

fot. Pinio

fot. Pinio

fot. Pinio

fot. Pinio

fot. Pinio

Tekst i projekt aranżacji: Anna Olga Chmielewska, HolArt Studio

Leave a Reply