Urządzamy pokój dla bliźniaków – zainspiruj się!

03
Stworzenie przyjaznego wnętrza dla malucha stanowi nie lada wyzwanie. A co dopiero wtedy, gdy mamy dwójkę pociech! Chociaż bliźniaki często wyglądają identycznie, ich charaktery mogą się znacznie różnić. Jak w takim razie zaprojektować pokój, który spodoba się dzieciom i nie będzie przyczyną podziałów?

Krok 1: Podziel przestrzeń na strefy

Aranżacja pokoju dla dwóch dziewczynek i dwóch chłopców jest dużo łatwiejsza niż w przypadku, gdy dzieci są różnej płci. Jednak zarówno w pierwszej sytuacji, jak i w drugiej, konieczne będzie podzielenie pokoju na strefy. To bardzo ważne, by każde z rodzeństwa miało tyle samo przestrzeni. Pokój może być podzielony na pół, gdzie każda z części będzie stanowić swoje odbicie lustrzane. Nie ma również przeciwwskazań, by części wyglądały zupełnie inaczej. Mogą być na przykład utrzymane odpowiednio w kolorze różowym tudzież błękicie. Zadbaj o to, by każde dziecko miało też swoje biurko (przestrzeń do nauki) i łóżko (przestrzeń na odpoczynek). Jeśli ogranicza Cię metraż, zdecyduj się na łóżko piętrowe.

Krok 2: Wybierz styl aranżacji

Kolejną kwestią, którą warto przemyśleć jest styl, w jakim ma być utrzymany pokój. Bardzo istotne jest to, aby pasował on do reszty domu. Oczywiście powinien wyglądać bardziej przytulnie, ale wcale nie musi być infantylny czy pastelowy. Obecnie coraz modniejsze staje się urządzanie pokoju dla dziecka w podobnym stylu, w jakim zaprojektowana jest reszta domu. Świetnym pomysłem może być chociażby styl nowoczesny, prowansalski czy rustykalny, o którym więcej możesz przeczytać na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-177946-nawiazanie-do-przeszlosci-styl-rustykalny-we-wnetrzach.html. Styl rustykalny sprawdzi się zwłaszcza w domu z bali, dlatego osoby, które takowy posiadają, powinny się nad nim poważnie zastanowić. Aby pokój dla bliźniaków dobrze się prezentował, należy pomyśleć również o odpowiednich dodatkach. Poza praktycznym wyposażeniem, takim jak chociażby meble, przydadzą się również subtelne dekoracje. Mogą to być plakaty, zabawki czy figurki.

Leave a Reply