Tapety w paski – jak zaaranżować je we wnętrzu?

Tapety to jeden z najbardziej tradycyjnych i klasycznych sposobów na to, by przyozdobić ściany w naszym salonie, sypialni czy nawet i w kuchni. Niemniej jednak na kilka lat można powiedzieć, że zniknęły one z aranżacyjnych projektów. Tapety zostały bowiem brutalnie uznane za staromodne i po prostu mało praktyczne. Obecnie jednak projektanci skutecznie do nich powracają, a to z kolei zainspirowało nas samych do tego, by wprowadzić do naszych pomieszczeń odrobinę dynamizmu i ożywienia. Współczesne tapety charakteryzują się bogactwem wzorów oraz kolorów, więc wydawać by się mogło, że dają nam nieograniczone możliwości kreacji. Jednocześnie największym uznaniem cieszą się tapety w paski. Jak więc zaaranżować je we wnętrzu?

Tapety w paski jako sposób na całkowitą aranżację wnętrza

Tapety w paski są bez wątpienia wyjątkowo eleganckie i stylowe. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je w odniesieniu do całego wnętrza. Mowa tu przede wszystkim o naklejeniu tapet na każdej ścianie, pozostawiając sufit w neutralnym odcieniu. Tapety w paski jednak mają różnorodne wzory. Wobec tego w przypadku całkowitej aranżacji z wykorzystaniem tapet w paski warto zdecydować się na te, które oferują stonowane kolory, a także dość szerokie rozstawienie samych pasków. W ten sposób uda się nam uzyskać wyjątkowo stylowy i jednocześnie względnie minimalistyczny wystrój w danym pomieszczeniu.

Tapeta w paski jako sposób na wyróżnienie jednej ze ścian

Z pomocą tapety w paski możemy również zdecydować się na zaaranżowanie tylko jeden ze ścian. To właśnie tego typu wykorzystanie tapety w paski jest obecnie najpopularniejsze. Można więc taką tapetę rozkleić na ścianie za łóżkiem w sypialni lub w salonie, na ścianie z telewizorem. Dzięki temu wprowadzimy do danego pomieszczenia współczesny i nowoczesny wygląd, który dodatkowo będzie wyjątkowo elegancki.  W tym wypadku musimy jednak dopasować kolory tapety w paski do tych, które już znajdują się w danym wnętrzu.

Tapety w paski jako dekoracyjny fragment we wnętrzu

Tapety w paski można również zastosować w zupełnie inny sposób. Coraz popularniejsze staje się rozklejenie ich jedynie na wybranym fragmencie ściany. W przypadku aranżowania tapet w paski w ten sposób, warto się zastanowić, gdzie będą się one prezentowały najlepiej i w którym miejscu uda się nam je wyeksponować. Zwykle wielu projektantów stosuje je np. podczas wyróżnienia ściany za kominkiem lub fragmentu ściany na której znajduje się zawieszony telewizor. Efekt będzie spektakularny.

Leave a Reply