Szybka metamorfoza w pokoju dziecka

Twoje dziecko jest właśnie na deriach, a Ty chciałabyś zrobić mu niespodziankę po powrocie? Zaskocz je odmienionym wyglądem jego pokoju! Efektownym i tanim w realizacji pomysłem będzie ozdobienie ścian kolorowymi rysunkami. Dzięki temu nie tylko zmienisz wygląd całego pomieszczenia, ale przede wszystkim mile zaskoczysz swoje dziecko!

Ozdobienie ścian pokoju kolorowymi motywami to sprawdzony i przede wszystkim tani sposób na efektowne odnowienie wnętrza. Aby uzyskać wspaniałe rezultaty nie musisz na nowo malować całego pomieszczenia. Wystarczy niewielka zmiana, by pokój dziecka zyskał innego wyrazu.

Od czego zacząć?

Ozdabianie ścian jest proste i spokojnie możesz zrobić to zupełnie sama! Na początku kup specjalny szablon, którego wzór przeniesiesz później na ścianę. Takie szablony w różnych rozmiarach kupisz w każdym markecie budowlanym. W zależności od pomysłu, możesz namalować na ścianie pojedyncze rysunki np. kwiaty czy zwierzęta lub powielić jeden szablon kilka razy, aby np. stworzyć piękną łąkę na całej długości ściany.

Zanim zaczniesz malowanie

Przed malowaniem pamiętaj, aby położyć na podłodze folię malarską, która ochroni dywan czy panele przed zabrudzeniami. Folię najlepiej przyklej do podłogi taśmą malarską, która łatwo odkleja się od podłoża. Dlatego idealnie sprawdzi się przy tego rodzaju pracach.

Gdy zabezpieczysz podłogę, taśmą malarską przyklej wybrany szablon do ściany i rozpocznij malowanie. W przeniesieniu wzoru na ścianę pomoże system natryskowy, np. Bosch PFS 105 E WALLPaint – zwłaszcza, gdy nie masz dużego doświadczenia w malowaniu. Dysza EasyJet z regulacją strumienia sprawia, że narzędzie Bosch jest idealne do precyzyjnego malowania, a technologia SprayControl zapewnia perfekcyjny rezultat pracy.

Zanim zaczniesz przenosić wzór na ścianę, wykonaj najpierw próbę np. na fragmencie kartonu. Dzięki temu lepiej oswoisz się z narzędziem – radzi Paweł Ostrowski, ekspert firmy Bosch.

Po nałożeniu farby na całą powierzchnię szablonu, poczekaj aż wszystko dobrze wyschnie i wtedy delikatnie odklej szablon od ściany.

Gotowe! Twoje dziecko po powrocie z ferii będzie zachwycone!

Fot. Bosch

Leave a Reply