Shabby chic – pomysł na pokój dla dziewczynki

Kiedy rodzina zyskuje nowego członka, dziecięcy pokój zazwyczaj jest już przygotowany. To właśnie rodzice decydują o tym, jak ma wyglądać sypialnia maluszka i bardzo często pięknie ją dekorują. Misie, króliczki, alpaki i wiele innych uroczych zwierzątek w połączeniu z pastelowymi kolorami to częsty wybór, kiedy myślimy o pokoju dla naszej pociechy. Jednak z biegiem lat te infantylne motywy przestają podobać się podrastającemu dziecku. Warto więc pomyśleć o ciekawszej metodzie zagospodarowania sypialni dziewczynki, niż ozdobienie jej jednorożcami czy elementami nawiązującymi do księżniczek. A gdyby tak zainteresować się romantycznym i dziewczęcym lecz nieco bardziej dojrzałym stylem shabby chic?

Shabby chic – na czym polega ten styl

Styl aranżacji wnętrz shabby chic jest wypadkową stylistyki retro oraz vintage z domieszką angielskiego szyku i elegancji. Piękne meble nawiązujące do estetyki francuskich lub brytyjskich salonów nie powinny błyszczeć nowością. Wręcz przeciwnie, przetarcia i nieco sfatygowany wygląd będą tutaj dużym atutem. Idealne dekoracje do takiego wnętrza to wszelkiego rodzaju antyki, ozdobne lustra w rokokowych ramach, stare zegary, klatki dla ptaków w starym stylu i tym podobne. W przeciwieństwie do wnętrz nowoczesnych, w których ceniony jest minimalizm, tutaj im więcej ozdobników, pamiątek i bibelotów, tym lepiej. Kolory odpowiednie dla tego stylu to biel, połączona z delikatnymi pastelami. Sprawdzi się pudrowy róż, beże czy żółć. Więcej o tym stylu można przeczytać tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-175917-shabby-chic-nuta-romantyzmu-we-wnetrzach.html. Warto się zainspirować.

Romantyczny pokój dla dziewczynki

Kilkuletnia dziewczynka być może nie doceni stylu shabby chic, jednak już jako rozmarzona nastolatka, może czuć się w tak urządzonym pokoju znacznie lepiej. Dziewczęca paleta kolorów, koronki i ozdobniki wciąż będą podobały się nastoletniej pannie, jednak nie przyzna się już do tego tak otwarcie. Zatem dekoracyjne, chociaż nieco sfatygowane meble sprawią, że cukierkowatość pomieszczenia ulegnie stonowaniu.

Leave a Reply