Ściana nad łóżkiem w pokoju dziecka – jak ją udekorować?

Pokój dziecka to świat pełen fantazji. Dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię i takim założeniem należy się kierować przy aranżacji pokoju. Na rynku wykończeniowym można znaleźć wiele pomysłów, dzięki którym dziecko chętnie będzie przebywało w swoim pokoju. Przykładem jest idealny obraz do pokoju dziewczynki i chłopca. Jakimi elementami kreatywnie wykończyć pokój dziecka?

Tapety

W latach 90. Praktycznie każdy pokój dziecka był pokryty tapetami. Często bywało tak, że świeżo zamontowana tapeta była szybko zdarta przez małego spryciulę. Współczesne dzieci również lubią prace manualne, więc do ochrony świeżo nałożonej tapety pomoże gustowny parawan.

Dostępny jest pod linkiem https://www.bimago.pl/parawany/pomieszczenia/do-pokoju-dziecka.html Takie rozwiązanie pozwoli zabezpieczyć tapetę. Porównując, jednak obecne trendy można odnieść wrażenie, że współczesne tapety prezentują łagodniejszą formę, modne wzory i głębokie kolory. Elementy ścienne tego typu również są montowane w odmienny sposób. Obecnie kładzione są najczęściej tapety flizelinowe lub samoprzylepne, które zapewniają wysoki komfort montażu.

Obrazy

Świetnym sposobem, pozwalającym zagospodarować ścianę nad łóżkiem w pokoju dziecka będzie obraz lub kilka mniejszych obrazków. Elementy dekoracyjne tego typu sprawiają, że wnętrze będzie przytulniejsze. Aby cieszyć się takim efektem, trzeba jednak dopasować obrazy do kolorystyki, występujące w reszcie pokoju. Nie bez znaczenia jest także płeć dziecka. Na szczęście na rynku artystycznym można zakupić zarówno idealny obraz do pokoju dziewczynki, jak i do pokoju chłopca. Decydując się na obraz obrazki o odmiennych wielkościach najlepiej je zawieszać nierównomiernie. Taki zabieg pozwoli ominąć wrażenia, że dekoracje ścienne zostały zawieszane krzywo.

Rozmiary powinny być dopasowane do powierzchni pustych ściany. Na szczęście producenci od razu informują o rozmiarach obrazu. Szeroki wybór produktów można znaleźć na stronie https://www.bimago.pl/obrazy/dla-dzieci.html Specjaliści przekonują, że symetria stosowana na siłę potrafi wyrządzić odwrotny skutek.

Boazeria

Okazuje się, że niegdyś znienawidzona boazeria wraca do łask. Jednak w zupełnie odmiennej formie. Dekoracja tego typu powinna być montowana na danym fragmencie, tak więc nad łóżkiem kolorowa dekoracja tego typu sprawdzi się doskonale.

Boazeria nie tylko prezentuje walory estetyczne, lecz także sprawia, że nie widać zabrudzeń na ścianie. Równocześnie omawiana dekoracja ścienna jest sama łatwa w czyszczeniu, przez co jest świetną propozycją dla rodziców, którzy nie lubią poświęcać dłuższych chwil na sprzątaniu.

Leave a Reply