Pokój na poddaszu – czy to dobre miejsce na sypialnię dziecka?

Kiedy rodzina zyskuje nowego członka, mama i tata nie chcą nawet na chwilę rozstawać się z maluszkiem. Dlatego też łóżeczko dziecięce bardzo często stoi w sypialni rodziców. To rozwiązanie jest bardzo wygodne i zapewnia opiekunom spokój psychiczny, gdyż mogą doglądać swojej pociechy przez całą dobę. Jednak z biegiem lat, pokój małżeński zaczyna robić się trochę za ciasny dla dodatkowego lokatora. Nawet jeśli nie jest nam na rękę rozstawanie się z naszą pociechą, na którymś etapie życia, będzie trzeba zapewnić jej kawałek prywatnej przestrzeni. Czy w takim wypadku urządzenie dziecięcego pokoju na poddaszu jest dobrym pomysłem?

Własny kąt dla Twojego malucha

Chociaż jako rodzice często bardzo chcemy wierzyć, że nasza latorośl uwielbia spędzać z nami czas, w końcu musimy przyjąć do wiadomości, że dziecko również ma potrzebę prywatności. Własny pokój dla niejednego malca jest spełnieniem marzeń. Łóżko na wyłączność i miejsce na zabawki oraz przestrzeń, do której może zarosić swoich szkolnych kolegów to mały luksus, który możemy zapewnić dziecku, jeżeli tylko mamy taką możliwość. Co prawda, jeżeli nasza pociecha wciąż wymaga częstego doglądania i opieki, lepiej abyśmy jej sypialnię umieścili blisko naszego pokoju, jednak już na przykład w przypadku nastolatka, poddasze sprawdzi się doskonale. Jeśli więc planujemy założenie rodziny i budowę domu, warto rozważyć wzbogacenie projektu o poddasze. Jak taka opcja prezentuje się cenowo, można sprawdzić tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-171697-dom-parterowy-czy-z-poddaszem-uzytkowym-ktory-tanszy-w-budowie.html.

Pokój na poddaszu – jak wykorzystać taką przestrzeń?

Bardzo często mamy jakąś własną wizę dekoracji wnętrz w naszym domu. Jednak sypialnia w stylu glamour, nie koniecznie musi wpasowywać się w gusta dorastającego chłopca. Poddasze to przestrzeń nieco oderwana od reszty domu, którą nasze dziecko może urządzić tak jak chce i mieć swój mały świat. Tam też dobrze będą wyglądać rozmaite plakaty zespołów muzycznych oraz ozdoby w stylu industrialnym, które są obecnie popularne wśród młodzieży.

Leave a Reply