Pokój dziecka w stylu vintage

Zbliżająca się zima, chłodne spłowiałe barwy, mgliste poranki, surowość nagich konarów mogą stać się inspiracją dla naturalnych i minimalistycznych zarazem pomysłów na stylizacje pokoi dziecięcych.

Stonowane barwy: brązy, szarości, beże, biele z domieszką błękitu wyciszają i uspakajają. Do pokoju dziecka utrzymanego w naturalnych, prostych klimatach znakomicie wpisują się meble z Kolekcji TOLO. Drewniane ciemniejsze ramy, kombinacje otworów o zróżnicowanej średnicy, łagodne zaoblenia sprawiają, że meble z tej kolekcji można znakomicie łączyć z innymi elementami tworząc wnętrze eklektyczne, ale nowoczesne zarazem.

fot. KIDS TOWN

Do podstawowych mebli takich jak łóżko, komoda, regał, szafa proponuję szukać dodatków z lat 70. Do biurka dobieramy duńskie, stare, drewniane krzesło (np. z Projekt Komplet). Bardzo ważny jest także zaplanowanie odpowiedniego w formie i funkcji oświetlenia. Wisząca lampa – klasyk Jeka Verona (do wyszukania na aukcjach mebli vintage) oraz lampa na biurko (która być może leży gdzieś na strychu wspominając czasy szkolne rodziców) to elementy, które przesądzą o klimacie vintage we wnętrzu.

fot. KIDS TOWN

Umiejętne zestawianie nowych mebli ze skarbami wyszukanymi na aukcjach to nie wszystko. Możemy sięgnąć też po dekoracje inspirowane klimatami lat 70.

W sklepie KIDS TOWN pojawiły się niezwykłe obrazki w stylu retro. Pamiętajmy jednak by nie przesadzić z dekorowaniem ścian we wnętrzu w klimacie retro 70’s. Gładka płaszczyzna koloru będąca tłem dla obrazów, jedna ze ścian pomalowana farbą tablicową od podłogi do sufitu albo czysta biel to wystarczy by pierwszą rolę w pokoju odgrywały niezwykłe meble i dodatki. Jeśli zależy nam na zdecydowanym akcencie kolorystycznym niech pojawi się na podłodze. Dywany CLASSY KILIM mogą dodać pokoikowi vintage chłodu (w odcieniu blue) lub koloru (w wariancie red ).

fot. KIDS TOWN

Naturalny kolor drewna, obłości mebli, klasyki lat 70 to elementy które świetnie sprawdzą się we wnętrzach dla dzieci, chętnie sięgają po nie nastolatki a także młodzi rodzice których nowourządzane pokoje dla maluszków mają być spójne z koncepcją całego mieszkania.

fot. KIDS TOWN

Leave a Reply