Piękne i funkcjonalne dekoracje do pokoju malucha

Co podarować maluchom? Słodycze psują zęby, zabawki się nudzą, a ubranka wydają się mało odświętnym prezentem. Dobrą inwestycją zawsze są książki i gry, które rozwijają umiejętności i wyobraźnię. A co gdyby zainwestować w przestrzeń, w której pociechy przebywają na co dzień?

O gustach się nie dyskutuje, ale… można je kształtować

Gust kształtuje się od najmłodszych lat, dlatego tak ważne jest, żeby stworzyć dziecku otoczenie, które będzie stymulowało jego rozwój. Nie możemy jednak zapominać, że dziecko jest tylko dzieckiem i powinniśmy zachować umiar, a dzieciństwo nierozerwalnie wiąże się z kolorami i zabawą. Zadaniem rodzica jest zatem stworzenie kreatywnie eleganckiej i pogodnej przestrzeni. Unikajmy krzykliwych kolorów: mogą niepotrzebnie pobudzać i rozpraszać, tworząc wrażenie estetycznego bałaganu.

fot. Franc Gardiner

fot. Franc Gardiner

Pora dnia – na życzenie

Okno w pokoju dziecięcym to bardzo ważny element – łatwość regulowania dopływu światła do pomieszczenia to duże ułatwienie dla rodziców, którzy w pierwszych latach życia malucha powinni zadbać o jego spokojny sen w ciągu dnia.

Dekorator Lotari oferuje całą gamę dziecięcych wzorów dostępnych na dwóch rodzajach tkaniny: transparentnej i zaciemniającej. Graficzny i zabawny wzór bez problemu wpasowuje się w przestrzeń pokoju naszego dziecka, a możliwość wyboru mechanizmu sprężynowego zamiast koralików sprawia, że dodatkowo podnosimy jego bezpieczeństwo – jak praktycznie zadbać o osłony okienne w dziecięcym pokoju opowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

fot. Franc Gardiner

fot. Franc Gardiner

Pomysł na prezent

W związku z szeroką i bardzo różnorodną ofertą rynkową – pokusa przeciążenia pokoju pstrokatymi kolorami, dodatkami i akcesoriami jest bardzo duża, dlatego warto przemyśleć aranżację w oparciu o indywidualny gust naszego dziecka. Możemy wspólnie wybrać i pokolorować wzór na rolecie, który najbardziej odpowiada jego charakterowi i temperamentowi. Pociecha wykaże się kreatywnością, a możliwość samodzielnego wyboru nauczy je odpowiedzialności i sprawi, że młody projektant będzie promieniał dumą.

fot. Franc Gardiner

fot. Franc Gardiner

fot. Franc Gardiner

Leave a Reply