Osprzęt elektryczny dopasowany do potrzeb dziecka

Czasy, kiedy podczas urządzania pokoju najmłodszego domownika wybór padał, w zależności od płci, na jeden z dwóch stereotypowych kolorów, dla wielu osób minął bezpowrotnie. Coraz częściej sięgamy po nowatorskie i niepowtarzalne rozwiązania dekoracyjne, dostosowane do indywidualnych zainteresowań dziecka. Estetyka to jednak nie wszystko. Aranżując królestwo najmłodszych, należy mieć na uwadze również komfort i bezpieczeństwo małego mieszkańca – szczególnie, jeśli chodzi o rzeczy będące niekiedy dużym zagrożeniem, czyli te związane z prądem.

Motyw na pierwszym planie

Jeszcze kilka lat temu pokój dziewczynki czy małego chłopca poznać można było przede wszystkim po dominującym kolorze – najczęściej różu lub błękicie. Z czasem wkroczyły nieco bardziej uniwersalne barwy, jak słoneczny żółty, soczysty zielony czy odcienie fioletu. Rodzice coraz częściej wykazują się większą wyobraźnią i kreatywnością przy planowaniu wystroju pokoju młodego domownika. Zasada jest bowiem prosta – dziecko powinno czuć się we wnętrzu komfortowo, chcieć spędzać w nim czas, bawić się i uczyć. Musi być to również pomieszczenie funkcjonalne i bezpieczne. Jest to zatem coś więcej niż urządzanie przestrzeni dla dorosłych. Należy również pamiętać, że wraz z rozwojem dziecka zmieniają się jego zainteresowania, a po kilku miesiącach usłyszeć można błagalne prośby o zmianę wystroju. Dobrze jest więc stałe elementy wyposażenia, takie jak m.in. osprzęt elektryczny dopasować tak, by unikając w ten sposób uciążliwych remontów, spełniał oczekiwania dzieci w różnym wieku.

Z dbałością o szczegóły

Urządzając pokój dziecka najczęściej wybieramy kolor ścian, tapet, mebli, czy wykładzin. Takie elementy jak osprzęt elektryczny często pomijamy, wybierając najbardziej standardowe rozwiązania. Jednak białe, proste elementy nie w każdej aranżacji dziecięcego pokoju prezentują się dobrze. Firma Ospel wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i oczekiwaniom maluchów. Szeroki wybór kolorów i kształtów elementów osprzętu elektrycznego w asortymencie Ospel pozwala na dobranie łącznika czy gniazda elektrycznego, które nie tylko nie zaburzy  całej kompozycji, a stanie się jej ciekawym uzupełnieniem. W ramach kolekcji Karo firmy Ospel wybrać można np. perłowo-srebrny łącznik, który doskonale wpasuje się w aranżację opartą o barwy gwieździstego nieba. Elementy w kolorze złotego szampana pięknie uzupełnią komnatę księżniczki, a czekoladowe łączniki – prawdziwą dżunglę czy inną kompozycję nawiązującą do kolorów natury. Subtelny kształt rozwiązań z serii Karo sprawia, że bez względu na charakter danego wnętrza sprawdzą się one doskonale, nie zaburzając swoją obecnością całości. Natomiast kolekcja Sonata firmy Ospel pozwala zamienić  osprzęt elektryczny w prawdziwe dzieło sztuki, stanowiące efektowną dekorację wnętrza. Ozdobne ramki wykonane z białego szkła, kamienia czy drewna pozwalają zagrać nie tylko kolorem, ale również interesującą fakturą. Drewnianej ramki nie może zabraknąć w królestwie tarzana czy małej ogrodniczki. Wielbiciele archeologii na pewno ucieszą się z prawdziwego kamienia na ścianie. Szklane motywy świetnie sprawdzą się z kolei w subtelnych aranżacjach przenoszących mieszkańców w podróż w chmurach. Wszystko po to, aby dzieci czuły się w swoich czterech kątach wyjątkowo. Dodatkowo, wszystkie te rozwiązania  są na tyle uniwersalne i nowoczesne, że bez problemu dopasują się do zmieniającego się wraz z dorastającym dzieckiem wystroju.

Bezpieczeństwo w roli głównej

Jednak wyjątkowa aranżacja pokoju to tylko połowa sukcesu. Wybierając wyposażenie do królestwa najmłodszych pod uwagę musimy wziąć ich bezpieczeństwo i wygodę. Nie bez powodu mówi się o tym, że większość wypadków, które przydarzają się dzieciom, mają miejsce właśnie w domu. Pierwszą kwestią, o którą należy bezwzględnie zadbać, są elementy osprzętu elektrycznego i dostęp dziecka do gniazdek. Przede wszystkim trzeba pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu gniazdek elektrycznych. Już na etapie zakupu można wybrać gniazdka z przesłonami torów prądowych, które uniemożliwiają bezpośredni kontakt  dziecka z prądem i nie będą kusić otworami, w które ciekawskie dziecko włożyć może metalowe przedmioty. Takie  akcesoria znaleźć je można m.in. w kolekcja Sonata firmy Ospel. Jeśli natomiast zdecydowaliśmy się na zamontowanie ramki wielokrotnej, jednak w tym momencie nie wykorzystujemy wszystkich dostępnych miejsc, warto zamaskować je odpowiednią zaślepką, co wpłynie nie tylko na walory estetyczne, ale również bezpieczeństwo małych mieszkańców. Ponadto do pokoju dziecięcego warto wybierać łączniki wyposażone w dodatkowe podświetlenie, które ułatwi ich odnalezienie nocą.  Elementy takie dostępna są np. w najnowszej serii Karo.

Aranżacja mieszkania to wyzwanie dla każdego, kto nie czuje się choć trochę architektem wnętrz. Dobieranie elementów wedle własnego gustu to jednak nic w porównaniu z urządzaniem przestrzeni dla innej osoby – szczególnie tak wymagającej, jak dziecko. Tworząc królestwo młodego domownika dobrze jest kierować się czterema aspektami – bezpieczeństwem pociechy, estetyką, wysoką jakością materiałów, a także – co często jest najtrudniejsze – potrzebami i gustem samych mieszkańców. Firma Ospel proponuje rozwiązania odpowiadające wszystkim tym kwestiom.

fot. Ospel

fot. Ospel

fot. Ospel

Leave a Reply