Okna do pokoju dziecka – zadbaj o komfort i bezpieczeństwo malucha

piqsels.com-id-zkimd (2)

Budujesz dom z myślą o tym, aby zapewnić swojej rodzinie bezpieczną przestrzeń, w której każdy z mieszkańców będzie czuł się komfortowo. Już na etapie wykończenia domu, musisz wziąć pod uwagę, że Twoje decyzje wpłyną na jakość użytkowania budynku. Jeśli więc stoi przed Tobą decyzja, jakie okna wstawić w pokoju najmłodszego członka familii, musisz do niej podejść odpowiedzialnie. W końcu to właśnie tam, maluch będzie dorastać, uczyć się i bawić. Sprawdź kilka praktycznych porad poniżej.

Spokojny sen – zatrzymaj ciepło, nie wpuszczaj hałasu

Szczególnie wtedy, kiedy dziecko jest jeszcze małe i dopiero zaczyna poznawać świat, potrzebuje dużo snu, aby regenerować energię. Jeśli więc nie chcesz, aby pociecha budziła się z płaczem w środku nocy, zadbaj o to, aby wybrane przez Ciebie okna miały dobre parametry pod względem izolacji akustycznej. Dzięki temu nie będzie trzeba się martwić szczekającym psem sąsiadów czy przejeżdżającymi samochodami, których odgłosy mogłyby wyrwać maleństwo ze snu. Zadbaj też o prawidłową termoizolację, aby niesforny brzdąc, który w nocy odkryje stópki, nie musiał marznąć. Energooszczędne okna pomogą Ci zatrzymać ciepło wewnątrz domu.

Pozwól dziecku bawić się bezpiecznie

Dzieci bardzo często nie zważają na swoje otoczenie podczas zabawy, dlatego to właśnie na Tobie spoczywa obowiązek dopilnowania, aby w ich prywatnym pokoiku nie było nic, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu. Dobrym pomysłem dla przezornego rodzica, będzie zamontowanie okna z kluczykiem, którego maluch samodzielnie nie otworzy. Należy także zadbać o odpowiednio wytrzymałe szyby, które nie potłuką się od uderzenia piłką, czy sterowanym samolocikiem.

Stwórz przyjazną przestrzeń

Dziecięcy pokoik powinien być zaaranżowany w taki sposób, aby rezydujący w nim maluszek czuł się dobrze i chętnie w nim przebywał. O odpowiedni wystrój i inne ważne kwestie możesz zadbać już na etapie wykończenia domu. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-171687-wykanczanie-kilka-porad-zwiazanych-z-wykanczaniem-domu.html. Jeśli chodzi o okna, warto pomyśleć o kolorowych zasłonkach albo roletach, które stworzą miłą atmosferę w bawialni. Dobrym pomysłem jest także posadzenie kilku pluszaków na parapecie.

Leave a Reply