O czym pamiętać realizując projekt pokoju dziecka?

Pokój dziecięcy to królestwo naszych pociech, które powinno być dopasowane do ich wieku, zainteresowań, a także liczby dzieci. Zaprojektowanie wnętrza, które będzie łączyło w sobie estetykę z funkcjonalnością to spore wyzwanie, dlatego warto powierzyć je specjalistom.

Projekt pokoju dziecka we Wrocławiu możesz powierzyć doświadczonym dekoratorom wnętrz, którzy znają najnowsze trendy, a jednocześnie potrafią słuchać klientów i projektować wnętrza, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Jak powinien wyglądać dziecięcy pokój?

Wystrój pokoju dla dziecka będzie się różnić w zależności od tego, czy mamy do czynienia z niemowlakiem, przedszkolakiem, dzieckiem w wieku szkolnym czy nastolatkiem. Każdy pokój, bez względu na wiek dziecka, powinien być podzielony na strefy: wypoczynku, nauki, relaksu i przechowania. Taki podział pozwala na zachowanie porządku i wszystkich zasad ergonomii. W strefie wypoczynku powinno znajdować się wygodne łóżko, w miejscu do nauki należy zadbać o biurko i krzesło, najlepiej takie, które rosną wraz z dzieckiem – wystarczą na dłużej niż kilka sezonów. Strefa do przechowywania to szafy, półki i komody dopasowane do indywidualnych potrzeb. W strefie relaksu znajdują się natomiast kosze z zabawkami, półki z książeczkami i innymi akcesoriami dla najmłodszych. Aranżując pokój dla dzieci zadbajmy o odpowiednią, przyjazną kolorystykę, a także wystrój okien, który wpuści do wnętrza jak najwięcej światła.

Idealnie zaprojektowany dziecięcy pokój

Samodzielne urządzanie dziecięcego pokoju może być prawdziwą przyjemnością. Jednak nie każdy ma na to odpowiednio dużo czasu czy umiejętność dobierania mebli i dodatków tak, by tworzyły kompozycyjną całość. Dobry projektant wnętrza pomoże w stworzeniu dziecięcego pokoju, który będzie tym jedynym i wymarzonym. Sprawdzona pracownia projektowa we Wrocławiu to miejsce, w którym znajdziesz najlepsze projekty, profesjonalnych dekoratorów wnętrz, a także solidną dawkę fachowego wsparcia. Efektem finalnym będzie pięknie zaprojektowany pokój, w którym przebywanie będzie dla naszej pociechy prawdziwą przyjemnością.

 

Leave a Reply