Loftowy pokój nastolatka

Czas biegnie nieubłaganie: jeszcze wczoraj po domu szalał kilkulatek, dziś jego pokój zajmuje gimnazjalista. Nie wiadomo kiedy pociecha wyrosła z epoki samochodzików, gormitów i innych stworów. Jeśli w jego królestwie ich miejsca nie zajęła jeszcze bardziej dorosła stylizacja, czas najwyższy zmierzyć się z tym tematem.

To dobry moment na takie zmiany! Przeprowadźcie je wspólnie z Kids Town! Nasi eksperci pomogą urządzić pokój w stylu atrakcyjnym dla dorastającego dziecka. Nawet najbardziej wybredny nastolatek będzie zadowolony, gdy w jego lokum zapanuje klimat metropolitarnego loftu.

Współcześni nastolatkowie są kosmopolityczni: uczą się języków, dzięki internetowi zawierają znajomości na całym świecie, sporo podróżują  i niejednokrotnie planują dalszą naukę za granicą. Nie mają kompleksów i wewnętrznych ograniczeń – są gotowi do eksplorowania świata. Nie czują się zagubieni ani w wirtualnej rzeczywistości, ani w obcym mieście. Dlatego żądni wrażeń, dorastający młodzi ludzie dobrze czują się w nowoczesnych wnętrzach przywodzących na myśl zurbanizowane przestrzenie wielkomiejskie. Młodzież lubi surową stylistykę loftów i nawiązania do dużych aglomeracji. Lubi też spektakularne efekty.

Jak zatem zaaranżować wnętrze, które zadowoli wybrednego młodzieńca? Pożądany efekt da połączenie motywów śródmiejskich z industrialnymi, zestawienia kontrastujących ze sobą faktur i odpowiednia kolorystyka: szarości i czernie przeplatane z czerwienią i żółtymi dodatkami. Fototapeta z ogromną panoramą Nowego Jorku narzuci wnętrzu styl. Jej dynamikę podkreśli bardziej stonowana tapeta w srebrno białe pasy, lub taka, która imituje ryflowaną blachę – będącą motywem przewodnim industrialnych wnętrz. Metalowe, czarne łóżko w stylu retro oraz dywan o nieregularnym kształcie i dynamicznej ornamentyce dopełnią stylizację. Jeśli meble są w dobrym stanie, nie trzeba ich wymieniać na nowe. Wystarczy wymienić gałki na takie, które pasują do charakteru całości.

Teraz jeszcze tylko zadbajcie o odpowiednie „dorosłe” dodatki: stalowe krzesło, czarne pudła, organizery, plakaty itp. Zróbcie to razem z dzieckiem. Wspólne urządzanie pokoju stanie się siedmiomilowym krokiem na drodze do utrzymania więzi z zaczynającą się buntować pociechą.

fot. Kids Town

fot. Kids Town

fot. Kids Town

fot. Kids Town

fot. Kids Town

fot. Kids Town

fot. Kids Town

fot. Kids Town

fot. Kids Town

Leave a Reply