Komoda w pokoju dziecka – idealne rozwiązanie dla rodziców

Komoda to idealny i wielofunkcyjny mebel do pokoju dziecka, dlatego popyt na nie jest w Polsce bardzo duży. Firma Hettich przygotowała kilka ciekawych wskazówek dla producentów mebli, które pomogą im zaoferować nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania dla młodych rodziców.

Komoda to zazwyczaj pierwszy, obok łóżeczka niemowlęcego, mebel w pokoju dziecka. Ulubiony przez wszystkie mamy, bo w wygodnych szufladach wszystko znajdzie się na swoim miejscu:  od pieluszek i kosmetyków po ubranka czy zabawki.  Prócz wygody, ważne jest  także bezpieczeństwo i jakość zastosowanych rozwiązań.

Zabawki po zabawie chowamy do pojemników a te wstawiamy do szuflady - to podpowiedź firmy Hettich, producenta systemu organizacji szuflad InnoTech. Fot. Hettich

Głębokie szuflady – to jest to!

W głębokich szufladach świetnie układa się ubranka. Idealnie, gdy mają pełen wysuw, wówczas dokładnie możemy zobaczyć całą ich zawartość. Pamiętajmy jednak, że to prawdziwy arsenał niemowlęcych śpiochów, potrzebnych co kilka godzin na zmianę, dlatego nie jedna mama potrafi włożyć do szuflady nawet kilkanaście kilogramów takich ciuszków. Jeśli doliczyć do tego ciężar oskrzyni i dużego frontu…

Taka szuflada powinna być osadzona na bardzo wytrzymałych i stabilnych prowadnicach np. Quadro, co zagwarantuje ich wieloletnią sprawność i pozwoli uniknąć sytuacji wypadnięcia szuflady z – radzi Agnieszka Kosicka z firmy Hettich. – Są to prowadnice działające na zasadzie łożyska kulkowego, bardzo ciche, można więc spokojnie porządkować zawartość szuflady nawet podczas popołudniowej drzemki malucha.

Fot. Hettich

Prowadnice Quadro to idealne rozwiązanie do szuflad drewnianych, gdyż ich mechanizm został tak skonstruowany, że nawet przy pełnym wysuwie metalowy komponent jest niewidoczny, chowając się elegancko  w korpusie komody.

Bez uchwytów

Komoda z szufladami bez uchwytów to nie modowa fanaberia, ale bardzo bezpieczne rozwiązanie do pokoju malucha. Doceniają to szczególnie rodzice dzieci, które zaczynają raczkować i stawiać pierwsze kroki przy meblach. Uderzenie o gałkę lub metalowy uchwyt szuflady w najlepszym razie może skończyć się guzem, dlatego front bez uchwytów jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Ale czy również wygodnym?

Fot. Hettich

W takich szufladach stosuje się bardzo wygodny system Push to open, który sprawia, że wystarczy lekko nacisnąć front, by sama się otworzyła – tłumaczy Agnieszka Kosicka. – Jest to szczególnie wygodne, gdy trzyma się dziecko na rękach, wówczas szufladę można otworzyć nawet biodrem czy kolanem.

Wygodne przechowywanie

Producenci komód dziecięcych prześcigają się w pomysłach na zagospodarowanie przestrzeni szuflad. Hettich stara się im w tym pomóc, podsuwają własne pomysły. Jednym z nich jest system OrgaFlex ułatwiający przechowywanie drobnych przedmiotów np. smoczków, termometru czy dziecięcych kosmetyków w estetycznych pojemnikach zawieszonych na relingu. Takie rozwiązanie jest idealnie dopasowane do wnętrza szuflady InnoTech z oferty Hettich.  Sposobem na uporządkowanie przestrzeni szuflady dziecięcej komody jest także sprytny OrgaStore, który przez system przegródek dopasowuje stabilizatory do aktualnie przechowywanych przedmiotów.

W komodzie dziecięcej sprawdzi się także system OrgaFlex, czyli małe pojemniki umieszczone na relingu, w których można przechowywać chusteczki czy kosmetyki niemowlęce. Fot. Hettich

Uwaga na paluszki

Sprytny malec, który zaczyna poznawać przestrzeń swojego pokoju, swe pierwsze kroki skieruje na pewno do szafek i szuflad. Te, w których nie powinien pałaszować, lepiej zabezpieczyć specjalnym ogranicznikiem, ale dolna szuflada komody to przecież świetne miejsce na zabawki. Jeśli będzie ona wyposażona w system spowolnionego zamykania Silent System, nie trzeba obawiać – paluszki dziecka będą bezpieczne!

Komoda bez uchwytów jest bezpieczniejsza dla dziecka, a sposób otwierania poprzez lekkie naciśnięcie frontu (nawet kolanem) wygodne dla rodziców. Fot. Hettich

Leave a Reply