Jakie wnętrza są modne w 2023 roku? Poznaj najnowsze wnętrzarskie trendy

Najnowsze trendy wnętrzarskie 2023 to przede wszystkim ukłon w kierunku środowiska naturalnego. Wszystko, co jest zgodne ze zrównoważonym rozwojem jest bardzo trendy. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że projektanci bardzo mocno lansują nowoczesne podejście do tematu dekoracji. Łączenie materiałów, struktur, nieoczywistych kolorów – tak będzie wyglądał rok 2023 we wnętrzach. Jeśli chcemy być trendy, musimy być otwarci na nowoczesne rozwiązania.

Modne wnętrza 2023 – postaw na moc natury w roli głównej

Wśród kolorów, wzorów i motywów bardzo istotne miejsce w roku 2023 zajmuje stawianie na styl eko. W praktyce oznacza to, że mamy do czynienia z kontynuacją największego trendu w aranżacji wnętrz w roku 2022. Nie bójmy się jednak także stawiania na dość odważne połączenia – w końcu trendami trzeba także się czasem pobawić. W grę wchodzi więc na przykład eklektyzm – łącznie różnej maści faktur, struktur, kolorów, wzorów czy też deseni. Najważniejsze jest to, aby w tym wszystkim zachować poszanowanie do środowiska naturalnego w pakiecie z podejściem pod tytułem: tworzę wnętrze modne, ale najważniejsze jest to, aby aranżacja szła w parze ze zrównoważonym rozwojem.

Wnętrzarskie trendy 2023 – nieoczywiste barwy i obłe kształty

Wśród najbardziej gorących wnętrzarskich trendów 2023 znalazło się ważne miejsce dla ukłonu w kierunku stawiania na barwy, które nie są oczywiste dla aranżacji. Wśród nich istotną rolę odgrywa między innymi kolor czerwony, który dość rzadko przecież się w nich pojawia – a duża szkoda, bo ma ogromny potencjał. Nie bójmy się go, tak samo jak żółtego czy też pomarańczowego. Dajmy mu szansę na to, aby jednak mógł się pojawić na salonach – wszak przecież to tak energetyczna barwa.

Kolejna ważna kwestia – dajmy możliwość pojawienia się nieoczywistych, dość zaskakujących i kontrastujących ze sobą kolorów – może niebieskiego z pomarańczowym? Na pozór się one wzajemnie wykluczają, ale po przeanalizowaniu całej tej sytuacji można dojść do wniosku, że wcale nie. Wystarczy odpowiednie tło – znacznie mniej żywe barwy, nieco bardziej stonowane i przepis na miłą dla oka dekorację gotowy. A przy tym jeszcze aranżację, która będzie dawała nam energię do działania. Modne wnętrza 2023 są także pełne obłych kształtów. Mogą się one pojawić zarówno na stolikach kawowych, jak również meblach wypoczynkowych. Oczywiście na tym ich potencjał się nie kończy.

Leave a Reply