Jaki styl aranżacji warto wybrać do pokoju dziecięcego?

dziecko-zabawki
W dzisiejszych czasach nikt nie powinien mieć problemu z wybraniem konwencji, która najlepiej sprawdzi się w danym wnętrzu. Propozycji jest mnóstwo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zastanawiasz się, jaki styl będzie odpowiedni do pokoju dziecięcego, przeczytaj poniższy artykuł.

Wybrane style aranżacji – poznaj je bliżej!

W każdym domu dominuje konkretny styl. Nawet jeśli nie widać tego na pierwszy rzut oka, zawsze znajdzie się kilka rzeczy, które wpisują się w konkretną konwencję. Coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie w aranżacji minimalizmu, na którym bazuje styl nowoczesny. To prawdziwe połączenie modernizmu z zasadą ,,mniej znaczy więcej”. Jego kompletnym przeciwieństwem będzie styl rustykalny. Tutaj z kolei będziemy wykorzystywać sporo dodatków, nawiązujących często do folkloru. Stylistyką, gdzie również sporo się dzieje jest glamour. W odróżnieniu do wiejskiego stylu rustykalnego, wszystko inspirowane jest pałacami i występującym w nich przepychem. Złoto, ozdobne żyrandole i szlachetne dekoracje doskonale się w to wpisują. Wiele osób ceni sobie także boho, czyli mnogość kolorów i wzorów, które połączone se ze sobą w nieoczywisty sposób. Jedną z mniej znanych, ale niezwykle wyrazistych konwencji jest jeszcze shabby chic. Wnętrza utrzymane w tym stylu są delikatne i romantyczne. W takim razie, która z wymienionych propozycji będzie najlepsza do pokoju dziecięcego?

Shabby chic, boho czy styl nowoczesny – który z nich będzie najlepszy?

Jak wiadomo, dzieci potrzebują swojej własnej przestrzeni. Oczywiście musi być ona spójna z resztą domu. Pokój dziecięcy powinien być delikatny i przyjazny dla dziecka, dlatego świetnym wyborem będzie wspominany wcześniej shabby chic. Zwłaszcza dziewczynki pokochają pastelowe barwy i delikatne kokardki, które często wykorzystywane są przy tej konwencji. Więcej o shabby chic przeczytasz na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-175917-shabby-chic-nuta-romantyzmu-we-wnetrzach.html. Dobrym wyborem będzie także boho. Radzimy jednak ograniczyć dodatki, tak by dziecko nie było przytłoczone ich mnogością. Zawsze można postawić na połączenie stylu nowoczesnego i boho, tworząc minimalistyczne wnętrze z elementami, takimi jak chociażby łapacze snów. Warto pamiętać, że pokój musi być przede wszystkim przytulny i funkcjonalny.

Leave a Reply