Jak ułatwić maluchom zasypianie?

Kładzenie dzieci do łóżka jest zadaniem wymagającym cierpliwości. Kidstown.pl ma kilka prostych sposobów, które pomagają naszym pociechom wyciszyć się i wejść w nastrój sprzyjający zasypianiu.

Od najwcześniejszych lat warto oswajać dzieci z tzw. wieczornymi rytuałami. Są to powtarzalne czynności, które oznaczają, że wkrótce nadejdzie czas spania. Może to być spacer, ciepła kolacja, ale też zabiegi higieniczne: kąpanie i mycie zębów. A na sam koniec – odrobina bliskości pod postacią przytulania i czytania przed snem. Wykonując je codziennie, w atmosferze relaksu i spokoju, przyzwyczajamy dziecko do określonych zachowań, utrwalamy im stałą godzinę spania i ułatwiamy wyciszenie się po pełnym emocji dniu.

fot. KidsTown.pl

Przyjemności łazienkowe.

Ciepła kojąca kąpiel jest dobrym sposobem na relaks z domieszką zabawy. Wanna pełna piany, gąbka, gumowa kaczuszka, to namiastka basenu, a przy okazji kojący masaż i obowiązkowy program higieniczny. Wykąpane, zawinięte w ulubiony ręcznik lub ponczo kąpielowe oraz pantofle będą czuły się wypoczęte i pachnące, gotowe do wieczornego przytulania.

fot. KidsTown.pl

Wskakujemy do łóżka.

Przed spaniem dobrze jest przewietrzyć pokój i pościel. Miło się będzie zagłębić w świeżej, miękkiej pościeli, która swoją dekoracją kieruje wyobraźnię dziecka w stronę kosmicznych wypraw albo na afrykańskie safari. Dla maluchów najważniejsze są wprawdzie kolory i haftowane lub malowane ozdoby, ale nie mniej istotna jest jakość materiału. Naturalna, miła w dotyku bawełna nowej oferty pościeli i narzut dostępnych w www.kidstown.pl sprzyja dobremu i zdrowemu snu.

fot. KidsTown.pl

Dla lepszego efektu warto zaciemnić wnętrze, rezygnując z jasnych źródeł światła. Ozdobna girlanda świetlna i nastrojowa lampka z półprzeźroczystym kloszem stwarzają kameralną, kojącą atmosferę. W takim świetle, przytulone do ulubionej poduchy lub pluszaka, dzieci szybko zasypiają w rytm czytanej cichym głosem bajki.

Leave a Reply