Gdzie zmieścić wszystkie skarby i zabawki naszego dziecka?

Pokoje dziecięce, z jednej strony mają być proste i funkcjonalne, z drugiej każdy rodzic wie, iż nie ma trudniejszego pomieszczenia do urządzenia. Tysiące skarbów, potrzebnych rzeczy, lalek, misiów, samochodów, kredek, flamastrów…nic tylko przed oczami stają nam niekończące się stosy pudełek i pudełeczek! O zgrozo! A miało być tak przejrzyście…

fot. www.pinio.com.pl

Jako doświadczeni rodzice, a nawet Ci początkujący, potrafimy przewidzieć ilość potrzebnych rzeczy do pokoju malucha. Starannie dobieramy meble, zabawki, książki czy ubranka.

fot. www.pinio.com.pl

Z pozoru wszystko wydaje się być idealnie zaplanowane. Według listy, poradników, schematów, konsultacji z koleżankami, a nawet rad podekscytowanych babć. Przez pierwsze miesiące wszystko sprawdza się idealnie. Gorzej, kiedy nasz maluszek podrośnie i zaczyna kolekcjonować swoje skarby, zmieniając co chwilę zainteresowania. Jedno przy tym jest pewne: wszystko co do tej pory znalazł, uzbierał, dostał jest mu absolutnie potrzebne i niczego nie możemy wyrzucić.

fot. www.pinio.com.pl

Jednym z pomysłów na przechowywanie jest komoda. Poza tym, iż będzie wyglądała zdecydowanie ładniej niż stos pudełek, jest również wygodna w użyciu dla małego kolekcjonera. Jej szuflady mogą posłużyć jako schowek na resoraki, dinozaury lub akcesoria do włosów dla małej księżniczki.

fot. www.pinio.com.pl

Kolejny pomysł to skrzynia. Niczym z morskich opowieści o piratach – dla chłopca, jak i dziewczynki – będzie ona magicznym elementem wystroju pokoju. Dla każdego z osobna na skarby, bądź dla obojga na wspólne zabawki. Z pewnością ułatwi sprzątanie, będzie odporna na użytkowanie, a rodziców ucieszy swoim eleganckim wyglądem.

fot. www.pinio.com.pl

Co jeśli skarbów wciąż przybywa? Drodzy rodzice, czas zaopatrzyć łóżko malucha w piękną narzutę, a szufladę na pościel pod łóżkiem przeznaczyć na zabawki. Zwłaszcza przy niezliczonej ilości najróżniejszych drobiazgów, jest to niezastąpiony schowek.

fot. www.pinio.com.pl

Regał. Zawsze znajdzie się w nim miejsce na kilka drobiazgów. Może lepiej tych obecnie najważniejszych, niż wszystkich na raz. Zamiast stosu pudełek, pięknie prezentują się na nim chociażby książki, czy ramki ze zdjęciami. Doda to niewątpliwie uroku pokoikowi dziecka. Pięknie wyeksponowany, nawet przy bałaganie na dywanie, skutecznie odwróci od niego uwagę.

fot. www.pinio.com.pl

Leave a Reply