Funkcjonalne i ładne meble do pokoju dziecka

Dzieci lubią gdy pokój, w którym śpią, uczą się oraz bawią, jest ich enklawą i odróżnia się od pozostałych pomieszczeń. W pokoju urządzonym „dorosłymi” meblami i pomalowanym w ulubione beże rodziców dziecko nie będzie się czuło jak u siebie. Doceni za to żywe kolory, fototapetę z obiektem swoich zainteresowań i, przede wszystkim, zaprojektowane z myślą o nim meble.

Jak zatem urządzić pokój dziecka, aby był ładny, funkcjonalny i bezpieczny? Jakie meble wybrać?

Projektanci mebli rozumieją potrzeby najmłodszych i starszych dzieci. Wychodzą im na przeciw kolekcjami o zróżnicowanym wzornictwie podkreślającym ich dziecięcy i młodzieżowy charakter. – zauważa architekt, Aleksandra Laudańska. – Bogactwo kolorystyki i elementów graficznych zdobiących meble sprawia, że dziecko może wybrać to, co jest najbliższe jego sercu. – dodaje. – Jako matka, która co roku staje przed dylematem jak dostosować pokój do nowych potrzeb moich dzieci, doceniam rozwiązania, które sprawiają, że niewielka zmiana, jak usunięcie barierki z łóżka czy dokupienie nowego, pasującego do całości, elementu, np. regału na rozrastający się zbiór książek, poprawia funkcjonalność pokoju.

Wygląd i funkcjonalność są bardzo ważne, ale ważne jest też bezpieczeństwo. Wybierając meble dla naszych małych pociech musimy pamiętać nie tylko o ich użyteczności, ale również o zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla najmłodszych użytkowników. Przed zakupem mebli sprawdzajmy certyfikaty materiałów, z jakich je wykonano i dopytajmy, jakie systemy zabezpieczeń przewidzieli projektanci.

Oczekiwania dzieci, rodziców i architektów wnętrz spełniają meble marki BAGGI. Ich producent oferuje kilkanaście zróżnicowanych tematycznie, spójnych funkcjonalnie kolekcji. Często pojawiają się wśród nich nowe propozycje. W tym sezonie są to kolekcje dla dzieci: Seret Garden i Blue Lagoon, oraz kolekcje młodzieżowe: Horses, Dragons, White Tatoo oraz White Flower.

Secret Garden

Blue Lagoon

Horses

White Flower

Producent zadbał nie tylko o formę i funkcję, ale i o jakość wykonania mebli:

W produkcji naszych mebli wykorzystano materiały najwyższej jakości posiadające wszelkie wymagane certyfikaty i atesty: włoskie lakiery ICA dopuszczone do stosowania w elementach przeznaczonych dla dzieci, płyty meblowe o klasie higieniczności E1, zaś najbardziej wyeksponowane krawędzie w poszczególnych meblach są  odpowiednio zaokrąglone. – mówi przedstawiciel firmy. – W trosce o bezpieczeństwo stosujemy w naszych meblach okucia oraz łożyskowe prowadnice wyposażone w systemy amortyzujące z delikatnym domykaniem skutecznie eliminujące trzaskanie. Nie ma znaczenia jak energicznie zamykane są drzwiczki czy szuflady – wszystkie zamykają się bezpiecznie i cicho. Dodatkowo szuflady wyposażone są w blokadę uniemożliwiającą całkowite wysunięcie szuflady przez dziecko, a wszystkie meble wysokie typu szafy, regały, komody wyposażone zostały w zestaw montażowy zabezpieczający mebel przed  przewróceniem.

Leave a Reply