Forum Budowlane » Domy prefabrykowane, szkielet stalowy

Czy budować z prefabrykatów?

  • 3 wpisy
  30 maja 2010 23:21:46 CEST
  Cześć
  zastanawiam się z czego budować dom, podoba mi się technika budowania z prefabrykatów, czytałam o niej na i wiem, że szybko buduje się dom ale zastanawiam się czy możliwe są np. przeróbki w przyszłości takich ścian?
 • 20 kwietnia 2011 18:36:34 CEST
  jeśli wybierzesz dobre prefabrykaty np. z konbetu na penwo robocizny nie będzie za wiele i szybko wszystko zbudujesz.
  • 25 wpisy
  1 lipca 2012 02:23:04 CEST
  Czy budować z prefabrykatów? To zależy;-) Prefabrykacja to proces, w którym jakaś istotna część prac budowlanych wykonywana jest poza placem budowy, w fabryce. Prefabrykowane komponenty są przywożone na plac budowy i tam montowane. Stopień i zakres prefabrykacji różni się od zastosowanej technologii. Najpopularniejsze technologie w Polsce, ze względu na materiał stosowany do budowy konstrukcji domu, to keramzyt, drewno i stal.
  Wybór, czy budować z prefabrykatów i na jaką technologię się decydować zależy od potrzeb i założeń inwestora. Generalnie, jeżeli inwestorowi zależy na skróceniu czasu budowy i ścisłej kontroli kosztów oraz jakości wykonania prefabrykacja jest dobrym pomysłem.

  Co do ścian: jeżeli ściany wewnętrzne zostaną wykonane w technologii gips-karton, można je w przyszłości dowolnie modyfikować.
  • 33 wpisy
  4 października 2017 14:17:25 CEST

  Dobrze jest przed taką poważną decyzją obejrzeć sobie jak takie domy się montuje, na stronie firmy Hanlo, jest filmik z montażu takiego domu, ewentualnie możena śledzić ich stronę, bo od czasu do czasu robią montaż pokazowy.


  Ten wpis został zmieniony przez aaluniaa86 w 4 października 2017 14:18:39 CEST"

Szybka Odpowiedź