Dziecko z kluczem na szyi? Wykluczone!

Na pewno każdy z nas słyszał o sytuacji, kiedy maluch zgubił klucz i nie mógł dostać się do domu, a dodatkowym kłopotem była konieczność wymiany zamka bądź wkładki. Czy można zapobiec takiej sytuacji? Radzi Michał Truszkowski – ekspert z firmy ABUS, specjalizującej się w dziedzinie zabezpieczeń.

Często wszyscy członkowie rodziny wspólnie opuszczają dom. Rodzice spieszą się do pracy, a dzieci do szkoły. Czasami zdarza się tak, że to najmłodsi domownicy jako pierwsi wracają do domu. Aby zapewnić im maksimum bezpieczeństwa i komfortu, warto zastosować w naszym domu rozwiązanie, które nie tylko usprawni wejście do wewnątrz, ale też będzie stanowić barierę nie do przejścia dla nieproszonych gości. W ofercie firmy ABUS, specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach z zakresu profesjonalnych zabezpieczeń, dostępna jest elektroniczna wkładka CodeLoxx Standard z gałką numeryczną. Umożliwia ona otwieranie zamka bez tradycyjnego klucza, a jedynie poprzez wprowadzenie 4-, 5- lub 6-cyfrowego kodu. Oznacza to, że nasze dziecko nie musi mieć przy sobie klucza do domu i w ten sposób nie jest narażone na jego zgubienie bądź kradzież. Dużym udogodnieniem jest zamontowana w gałce sygnalizacja wizualna. Wprowadzenie prawidłowej kombinacji cyfr powoduje zapalenie się zielonej diody, przez co następuje odblokowanie zamka.

Wkładka z gałką numeryczną CodeLoxx umożliwia otwieranie i zamykanie zamka bez tradycyjnego klucza, fot. ABUS

Warto także podkreślić, że wkładkę CodeLoxx Standard można samodzielnie zaprogramować i dowolnie zmieniać kod uprawniający do wejścia. To udogodnienie powoduje, że ustalenie kombinacji cyfr możemy swobodnie dobierać tak, aby była ona łatwa do zapamiętania dla naszych pociech. Warto zaznaczyć, że w przypadku, kiedy dziecko zapomni kodu, wystarczy by wykonało telefon do któregoś z rodziców i może bezproblemowo wejść do domu. Pamiętajmy, że w przypadku wkładki CodeLoxx standard firmy ABUS nie ma możliwości, by dziecko zgubiło klucz, gdyż go nie posiada, a drzwi domu przekroczy po ustawieniu gałką numeryczną wprowadzonego przez rodziców kodu.

fot. ABUS

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet każdego rodzica. Warto pamiętać, że zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w domu zagwarantuje najmłodszym domownikom ochronę nie tylko przed nieproszonymi gośćmi, a także… dziecięcym roztargnieniem.

Leave a Reply