Dziecięcy pokoik w 4 krokach

Powitanie nowego członka rodziny oznacza zmiany. Również w kwestii umeblowania. Podpowiadamy, jak urządzić pokoik dla malucha. W 4 prostych krokach zapewniamy wygodę dziecku i świeżo upieczonym rodzicom.

Aranżacja nowoczesnego pokoiku dla dziecka może być prosta, a przy tym  bardzo stylowa. Z pomocą przychodzą nowoczesne akcesoria meblowe, które zapewniają komfort oraz oszczędność miejsca w każdym mieszkaniu.

fot. Häfele

Krok 1 – Podnośniki dla wygody

Okucia elektryczne to gorący trend współczesnego meblarstwa. W Polsce zdobywają coraz większą popularność, a ich możliwości z pewnością spodobają się rodzicom. Instalowane pod szerokim blatem, czynią ze zwykłego mebla idealne miejsce do przewijania i ubierania malucha.

Podnośniki mogą być sterowane elektronicznie lub ręcznie. To wyjątkowa wygoda i pomoc w codziennej opiece nad dzieckiem. Wystarczy podnieść blat do oczekiwanej wysokości, by uniknąć stania w niewygodnej pozycji – mówi Marcin Małecki z firmy Häfele.

Instalacja systemu jest łatwa dla stolarza, a same okucia nie wpływają znacząco na wygląd mebla. Sprawiają jednak, że zyskuje on nowe funkcje. By z nich skorzystać, wystarczy odwiedzić dobrą hurtownię z akcesoriami i okuciami meblarskimi.

Krok 2 – Komfortowe światło

W dziecięcym pokoiku liczy się każdy detal – również oświetlenie. Powinno być przyjazne dla małego lokatora, nie męczyć wzroku i pomagać rodzicom. To warunki, które idealnie spełnia system oświetlenia LED Loox. Technologia diodowa nie bez przyczyny uważana jest za wyjątkowo energooszczędną, zdrową i ekologiczną. Oprawy montowane np. w obudowie szafki pomogą w dostępnie do schowanych w niej przedmiotów, a przy tym nie narażą domowego budżetu na wyższe rachunki za prąd.

Modułowa budowa systemu i oparcie o zasadę Plug’n’Play sprawiają, że każdy może zainstalować oprawy Loox w swoim meblu, a całość będzie gotowa do pracy zaraz po podłączeniu wszystkich elementów – tłumaczy Marcin Małecki.

System umożliwia dowolną regulację barwy światła. Dzięki temu zawsze będzie ono dostosowane do potrzeb nowego członka rodziny. Bez obawy, że strumień świetlny okaże się zbyt intensywny lub utrudni maluchowi rozpoznawanie kolorów.

Krok 3 – Przestrzeń tylko dla dziecka

Gdy dziecko potrzebuje spokoju, a rodzice chcą je mieć na oku, należy pomyśleć nad zmianą drzwi. Dlaczego? Tradycyjne rozwiązania nie tylko zajmują sporo miejsca, ale także utrudniają obserwację dziecka. Alternatywą są systemy drzwi przesuwnych. Doskonale zamykają przestrzeń pokoju malucha, a gdy są otwarte pomagają np. w wyniesieniu łóżeczka lub wózka.

Takie drzwi mogą być szklane lub drewniane. Te pierwsze dadzą rodzicom pewność, że ich pociecha jest bezpieczna, nawet gdy sama śpi w zamkniętym pokoju – mówi Marcin Małecki.

Drzwi szklane nie tylko pozwalają na sprawdzenie, czy dziecko jest bezpieczne bez konieczności wchodzenia do pomieszczenia, ale także tłumią dźwięki dochodzące z reszty domu. Dodatkowo zwiększają ilość przestrzeni w pokoju, zajmowanej zwykle przez skrzydło tradycyjnych drzwi.

Krok 4 – Wszystko się zmieści

Ostatnim krokiem w aranżacji nowoczesnego pokoju dziecięcego, jest wygospodarowanie dostatecznego miejsca w szafkach i szufladach. To możliwe nawet w małym mieszkaniu o ograniczonej liczbie mebli. Wystarczy skorzystać np. z systemu szuflad Moovit.

To rozwiązanie wysokiej jakości, wyróżnione w konkursie Diament Meblarstwa 2011. Na tle innych produktów tego typu wyróżnia się wyjątkową jakością wykonania oraz wygodą zapewnianą użytkownikom – tłumaczy Marcin Małecki.

System Moovit gwarantuje nie tylko pełny wysuw i łatwy dostęp do rzeczy, ale też pomaga w zamykaniu frontów. To zasługa sprytnej technologii samodociągu, która ułatwi codzienność niejednego rodzica. Komory szuflad są pojemne, a ich budowa pomaga utrzymać porządek zawartości. Jeżeli dodać do tego odporność na zarysowania otrzymujemy szuflady idealne do aranżacji nowoczesnego i stylowego pokoju dziecięcego.

Leave a Reply