Drewno w pokoju maluszka – czy to przestarzałe rozwiązanie?

Obróbka drewna to rzemiosło z wielowiekową tradycją. Chyba żaden inny surowiec tak długo i wiernie nie służył człowiekowi. Jednak chociaż drewniane elementy wykończenia czy wyposażenia domu to prawdziwa klasyka w aranżacji wnętrz, niektóre stylizacje z wykorzystaniem tego tworzywa, mogą wydawać się nieco przestarzałe. Czy zatem rozwiązania wykorzystujące drewno sprawdzą się w pokoju malucha, czyli tam gdzie wielu z nas chciałoby postawić na nowoczesność i wygodę? Odpowiedź może być dla niektórych zaskakująca.

Drewniane meble i akcesoria w bawialni

Meble oraz akcesoria wykonane z drewna są ponadczasowe i zawsze znajdzie się dla nich zastosowanie we wnętrzu. W pokoju naszego maleństwa odnajdą się szczególnie dobrze i sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało przytulnie. Zależnie od tego, jaki mamy pomysł na pokoik, możemy wyłożyć deskami podłogę i położyć na niej puchaty dywanik, zdecydować się na drewniane okna lub po prostu wykorzystać solidne meble wykonane z tego surowca. Pięknie wyglądają kołyski czy jasne sosnowe łóżeczka. Zaletą takich mebli jest także sposób wykończenia. W tym celu wykorzystywane są nietoksyczne oleje lub lakiery, które nie stanowią zagrożenia dla naszej pociechy i przy okazji stanowią zabezpieczenie dla produktu. Wśród dostępnych na rynku zabawek także nie zabraknie tych drewnianych, szczególnie jeśli chodzi o klocki czy małe mebelki. Są one o wiele bardziej przyjazne dla malucha niż plastikowe akcesoria.

Drewniane domy – funkcjonalne rozwiązanie dla rodziny

Jeśli chodzi o architekturę, w kwestii domków jednorodzinnych, przeznaczonych najczęściej dla par z dziećmi, bardzo ważna jest funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Jak się jednak okazuje, w tej nowoczesnej stylistyce wcale nie odchodzi się od elementów drewnianych. Wręcz przeciwnie, znajduje się dla tego tworzywa nowe zastosowania. Tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-186916-projekty-domow-drewnianych-nowosci-w-naszej-ofercie-7.html można obejrzeć kilka ciekawych projektów domów drewnianych. To najnowsze propozycje dla tych inwestorów, którzy myślą o tym, aby wprowadzić się razem z maleństwem.

Leave a Reply