Dom dla rodziny z dziećmi – gdzie go wybudować?

Większość domów powstaje z myślą o rodzinie i dzieciach, narodzonych albo dopiero planowanych. Snujemy rozważania o przygotowaniu placu zabaw, wybudowaniu bezpiecznych schodów z balustradami czy umeblowaniu ślicznego pokoiku dziecinnego. Jednak nie da się ukryć, że w tych planach przede wszystkim powinniśmy uwzględnić położenie naszej działki. Od tego bowiem bardzo wiele zależy, jeśli chodzi o wspólne życie ekipy 2+1. Zatem, czy lepszym rozwiązaniem będzie spokojny kąt za miastem czy też raczej rezydencja w centrum miasta? Niewątpliwie każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, nad którymi warto się pochylić.

Dom za miastem – jakie zalety ma to rozwiązanie?

Spokojne dzieciństwo poza murami wielkiego miasta to coś, o czym wielu z nas marzyło i co teraz chciałoby dać swoim dzieciom. Domek w otoczeniu pięknej przyrody z daleka od ruchliwych ulic oraz wścibskich oczu to niemal wyśnione okoliczności, w których można wieźć spokojne życie. Jednak niestety trzeba także liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Mieszkanie w takim miejscu jest praktycznie niemożliwe, jeśli nie posiadamy przynajmniej jednego auta. Nie dojedziemy bowiem do pracy, nie zrobimy większych zakupów i nie odwieziemy naszych maluchów do przedszkola czy szkoły. Jeżeli będziemy chcieli, aby na którymś etapie dzieciństwa nasze dzieci się usamodzielniły i przestaniemy je podwozić, pozostanie nam zakupić rowery i mieć nadzieję, że kondycja dopisze.

Dom blisko centrum – dlaczego warto?

Największą zaletą domu w mieście, jest to, że wszystko mamy praktycznie pod nosem. Możemy spokojnie wybrać dzieciom szkołę i mieć pewność, że kiedy przyjdzie czas, będą mogły dojeżdżać do niej komunikacją miejską. Spokojnie wyślemy też nastolatka samodzielnie na zakupy spożywcze do pobliskiego supermarketu. Problemem może być hałas wielkiego miasta i ograniczona prywatność, lecz jeśli wybierzemy spokojne osiedle, może uda się uniknąć większych niedogodności. Pamiętajmy też, zanim dokonamy wyboru działki, żeby sprawdzić, jaki dom możemy na niej postawić. Tutaj można więcej przeczytać na ten temat https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-171716-jaki-projekt-domu-wybrac.html. Wbrew pozorom, ta kwestia wcale nie jest tak oczywista.

Leave a Reply