Bezpieczny lakier do mebli i zabawek drewnianych

Lakierując przedmioty i powierzchnie z drewna wewnątrz pomieszczeń, często obawiamy się przykrego zapachu, którym charakteryzują się specjalistyczne środki. Wykorzystując Domalux Bezzapachowy, możemy uniknąć tego rodzaju problemów, nie rezygnując przy tym z właściwej ochrony naturalnego materiału.

Drewno jest wyjątkowo trwałym, pięknym, a przede wszystkim naturalnym surowcem. Idealnie nadaje się zarówno do mebli czy poręczy, jak i ozdób oraz zabawek. Jest niezwykle lekkim i jednocześnie wytrzymałym materiałem. Ponadto, z czasem nie traci swoich walorów estetycznych. Aby zachowało swoje właściwości powinniśmy zapewnić mu regularną pielęgnację. Domalux Bezzapachowy doskonale nadaje się do zabezpieczenia drewnianych powierzchni wewnątrz domu, a dodatkowo pozwala na dowolną zmianę kolorystyki malowanych przedmiotów. Dzięki unikalnym właściwościom jest bezwonny, co pozwala na komfortowe przeprowadzanie prac.

fot. Domalux

Nowoczesne rozwiązania ochronne

Lakier akrylowy Domalux Bezzapachowy oparty jest na nowoczesnej technologii AquaNano. Precyzyjne ułożenie niewielkich cząsteczek w powłoce zapewnia wyjątkową odporność mechaniczną i trwałość warstwy przez długi czas. Produkt doskonale nadaje się do wszystkich elementów drewnianych i drewnopochodnych narażonych na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i uderzenia, jednak nie wystawionych na działanie wody. Jest ekologiczny, oparty na naturalnych składnikach, przez co doskonale sprawdza się we wnętrzach przeznaczonych dla alergików i osób wrażliwych (posiada świadectwo hipoalergiczności). Spełnia także europejską normę bezpieczeństwa zabawek EN 71.3, co powoduje, że może być używany do odnawiania starych drewnianych przedmiotów, mających służyć naszym pociechom, takich jak klocki, kolejki czy koniki na biegunach.

fot. Domalux

Szerokie właściwości dekoracyjne i komfort stosowania

Dodatkową zaletą lakieru jest paleta 55 transparentnych kolorów w pojemności 1L o niezwykłej trwałości. Dzięki temu w dowolny sposób możemy tworzyć barwne kompozycje z drewna lub pozostawić jego pierwotny odcień. Jednocześnie pozwala na zachowanie pięknego naturalnego wyglądu surowca. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać możemy podkreślić strukturę drewna dzięki wysokiemu połyskowi powłoki końcowej lub postawić na jego rysunek podkreślony półmatową warstwą wierzchnią. Produkt jest wodorozcieńczalny, co powoduje, że jest on ekologiczny i przyjazny dla zdrowia.

Przed lakierowaniem musimy dokładnie wygładzić, przeszlifować i oczyścić powierzchnię drewna. Lakier dokładnie mieszamy, w razie potrzeby możemy rozcieńczyć go niewielką ilością wody. Po 6 godzinach powłoka powinna być gotowa do przetarcia papierem ściernym oraz nałożenia kolejnej warstwy.

Nowoczesny lakier Domalux Bezzapachowy przeznaczony jest do renowacji wszystkich drewnianych elementów użytkowych w domu, takich jak zabawki, boazerie oraz meble. Bez obaw można go stosować zarówno w obecności dzieci, jak i alergików, ponieważ jego skład nie powoduje zagrożenia dla zdrowia.

Leave a Reply