Bezpieczne i odporne farby do pokoju dziecka

Chcesz pomalować dziecięce łóżeczko? Pomaluj meble lateksową farbą PARA 4300 Melamine. Ma nietypowy stopień połysku przypominający laminat i nadaje się do każdej powierzchni. A przy tym jest dużo zdrowsza niż farba olejna.

Melamine posiada doskonałą przyczepność do różnych rodzajów podłoży: metalu, laminatu, drewna, płyt gipsowo- kartonowych, czy tynków. Tworzy twarde powłoki i jest odporna na uderzenia, dlatego można malować nią takie elementy jak ościeżnice, drzwi oraz listwy przypodłogowe. Doskonale nadaje się także do malowania mebli kuchennych, które narażone są ciągłe uderzenia i zabrudzenia.

Można malować bez obaw

Klienci naszych sklepów bardzo często pytają o produkty, jakimi mogą pomalować łóżeczka albo mebelki dla dzieci – mówi Mariusz Kaperczak, brand manager PARA Paints w Polsce. – Z czystym sumieniem mogę polecić im PARA Melamine. To farba akrylowa modyfikowana żywicami uretanowymi. W składzie wyeliminowano rozpuszczalniki i zastąpiono je wodą. Dzięki temu podczas wysychania nie wydzielają się szkodliwe substancje i drażniącego, nieprzyjemnego zapachu, który kojarzy się z farbą olejną – dodaje. Rodzice nie muszą się zatem obawiać o to, czy farba nie zaszkodzi dzieciom, kiedy poliżą lub ugryzą powierzchnie mebla. Odporna powłoka pozwala na zmywanie i szorowanie, co pozwala na zachowanie czystości nawet przy maluchach.

Modna powierzchnia

Farba ma stopień połysku przypominający laminat. Tworzy gładką powierzchnie, zarówno wizualnie jak i w dotyku. Rzeczy pomalowane tą farbą wyglądają bardzo modnie i świeżo. PARA Melamine może być także stosowana do malowania ścian. „Laminowana” ściana stanowi ciekawy efekt aranżacyjny. 

PARA Melamine 4300 to modny i bezpieczny pomysł na odświeżenie mebli, ram okien czy drzwi. Dzięki niej nie trzeba kupować nowych sprzętów, wystarczy je pomalować i cieszyć się jak nowymi.

cena PARA 4300 Melamine: od 76,00 zł brutto
wydajność: 12 m2/ 1 L, dostępne opakowania: 1 litr lub 1 galon

Farby PARA dostępne są w salonach wnętrz Dekorian oraz autoryzowanych studiach farb PARA. www.para.pl

Leave a Reply